Pierwsza Strefa RPG – Obóz Młodego Gracza 2018 Wiek: 12-15 lat

Pierwsza Strefa RPG - Obóz Młodego Gracza
Wiek: 12-15 lat

1. PRP 25.06-06.07.2018 1799 zł
2. PRP 07.07-18.07.2018 1799 zł
3. PRP 19.07-30.07.2018 1799 zł
4. PRP 31.07-11.08.2018 1799 zł
5. PRP 12.08-23.08.2018 1799 zł

Opis

Witamy w Pierwszej Strefie RPG. Jeśli jesteście młodszymi, początkującymi Graczami lub nie wiecie jeszcze, czym są gry wyobraźni, to ten obóz będzie idealny dla Was! Na obozie kadra wytłumaczy Wam, z czym się je RPG - rozbudzi Waszą wyobraźnię, przekaże wiedzę o różnych systemach i settingach (od fantasy po science fiction) oraz rozwinie Waszą umiejętność współpracy z drużyną. Mistrzowie Gry nauczą Was tworzenia postaci i jej wiarygodnego odgrywania tak, żebyście poprzez swoich bohaterów mogli przeżywać niezapomniane przygody. Zapraszamy!

Opis programu

Czym w ogóle są gry wyobraźni (w skrócie: RPG)? Ilu ludzi tyle definicji tego pojęcia, jednak my - Mistrzowie Gry - najchętniej nazywamy je teatrem improwizacji. Podczas sesji RPG gracze (Uczestnicy) wcielają się w wykreowaną przez nich postać i odgrywają jej akcje w świecie stworzonym za pomocą wyobraźni Mistrza Gry (kadrowicza). Choć brzmi to trochę skomplikowanie jest to niezwykle proste. Tu nie trzeba mieć komputera, bo potęgą jest nasza wyobraźnia, dzięki której przeniesiemy się do innego świata. Wybór tego świata należy tylko do Was! W 3-6 osobowych grupach, prowadzonych przez naszą kadrę, będziecie mogli przenieść się na post-apokaliptyczne pustkowia jako banda nomadów lub żołnierzy, odbywać międzygalaktyczne podróże spotykając obce rasy, lub wcielić się w znane wszystkim fantastyczne istoty takie jak elfy, krasnoludy czy niziołki. Możecie stać się również członkami wysokich rodów w poszukiwaniu nieprzebranych skarbów lub też odgrywać wilkołaki czy wampiry w świecie współczesnym. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia, o której rozwój będziemy się wspólnie starać. Do dyspozycji graczy oddajemy - do wyboru - wiele systemów: „Tol Calen"- autorski system RPG stworzony przez Mistrzów Gry BTA Kompas , a także: „Wampir", „Wilkołak", „Warhammer", „Neuroshima", „Dungeons & Dragons", „Wolsung", „Dzikie Pola", „Star Wars" i wiele, wiele innych. Wyłącznie od Uczestników zależy w co będziemy grać. Mogą to być pojedyncze sesje w każdym z systemów, jak i długa, blisko dwutygodniowa kampania w ulubionym z nich. Obóz skierowany jest głównie do młodych - początkujących - Graczy, którzy dopiero wkraczają w ten niepowtarzalny i wielobarwny świat. Na obozie kadra daje z siebie jak najwięcej, by dzięki zabawie pobudzić wyobraźnię, rozwinąć umiejętność współpracy, erudycję, czy zwyczajnie pomóc w przełamaniu tremy. Mistrzowie nauczą się jak tworzyć i odgrywać postacie, aby były one jak najbardziej rzeczywiste. Przedstawimy podstawy wielu systemów gier i światów fantasy. Uczestnicy, którzy mieli już styczność z RPG również nie będą się tutaj nudzić. Będą mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności, a także poznania tajników prowadzenia sesji jako MG.

Prelekcje. Podczas prelekcji poznacie wiele systemów RPG - od post-apokaliptycznych po fantasy. Zgłębicie ich mechanikę oraz założenia świata i porównacie je z dotąd poznanymi. Prelekcje z elementami praktycznymi nauczą Was, jak wiarygodnie odgrywać postać i pozwolą lepiej wczuć się w stworzonych wcześniej bohaterów. Poznacie także sztuczki, które można stosować jako Mistrz Gry w trakcie sesji, które pomogą nie tylko w prowadzeniu jako MG, ale także w rozszyfrowywaniu jego zamiarów.

Sesje RPG. To tu Uczestnicy będą mogli wcielić się w wymyślone przez siebie postaci. Z bezdusznej kartki papieru stworzymy żywą istotę z własnym charakterem, głosem, przywarami i zaletami. Sesja RPG jest niczym innym jak rozmową Graczy z Mistrzem Gry, który - niczym narrator w książce - opisuje cały świat wokół graczy. Jest to jak czytanie interaktywnej książki, której czytelnik staje się współautorem.

Warsztaty praktyczne. Czyli jak zrobić coś z niczego. Przy użyciu prostych rzeczy stworzymy wiele ciekawych przedmiotów przydatnych na sesji (tzw. „handoutów") np. modele budynków, spersonifikowane karty postaci i inne fantastyczne atrybuty, które mogą posłużyć także podczas niezwykłego LARP-a.

LARP. Mowa tu o "Live Action Role Play". Wcielimy się w nasze postaci zarówno słowem jak i całym ciałem. Wspólnie stworzymy wyjątkowe stroje, które przydadzą nam się w czasie wyjątkowej gry. W LARPach udział będą brali wszyscy Uczestnicy obozu, co dostarczy ogromu wrażeń i możliwości! Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów.

Warsztaty teatralne. Gdy jest się początkującym Graczem, czasem ciężko od razu otworzyć się na postać czy odgrywać ją wiarygodnie. Dzięki warsztatom teatralnym Uczestnicy nauczą się, jak zgłębić tajniki odgrywania postaci by była ona żywa i realistyczna. Pomoże to wcielić się w postać zarówno na LARP-ach, jak i sesjach RPG.

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Jungle Speed, Ghost Stories i inne), czy karcianych (Bang!, Munchkin, Dixit, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w przeróżnych zadaniach z dziedziny team-building, grach terenowych i zabawach integracyjnych. Istnieje możliwość rozegrania również mini turnieju Magic The Gathering. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo. Poznacie tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste! Będziecie również mieli możliwość wypróbować swych sił w turnieju łuczniczym!

Szermierka. Korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, a także będziecie mogli wziąć udział w lekcjach ukazujących wam nowe techniki fechtowania. Niech wygra najlepszy!

Lekcja gry drużynowej. Podobnie jak w piłce nożnej lub w koszykówce, bardzo ważnym elementem gier RPG jest gra zespołowa. Kiedy w drużynie mamy łotrzyka, który chce wszystko kraść, musimy się na to zgodzić i uszanować jego wybór, pomimo późniejszych konsekwencji jego działań. Jak to zrobić? Wykorzystując parę trików, o których dowiecie się na tych zajęciach. Na tych warsztatach nauczymy się współgrać z drużyną i szanować się nawzajem.

Teraz Kaszuby! Wakacje na Kaszubach to okazja do chwili wytchnienia i rozkoszowania się swoimi pasjami wśród przepięknych lasów, pól i łąk. Tutaj wygrywa siła i piękno przyrody, które będą z pewnością pomocne w skupieniu się na fabule. W tym roku Obozy RPG będą stacjonować w uroczym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Oczywiście będzie też okazja, by wziąć udział w dodatkowych zajęciach, ale to już od Ciebie zależy.

Przystanek Drzewina

Ośrodek Wypoczynkowy Przystanek Drzewina. Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego. Strona obiektu: http://przystanekdrzewina.pl/

Przystanek Drzewina
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn
(58) 682-81-19

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty opcjonalne:

paintball - 80 zł
Świat Labiryntów - Bliziny - 50 zł
płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
przygodowy pakiet obozowy - 100 zł
podręcznik w twardej okładce - 40 zł

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Świat Labiryntów - Bliziny - 45 zł

Na Kaszubach, kilkanaście kilometrów od Drzewiny, powstało miejsce niezwykłe. Zapraszamy na fantastyczną grę terenową w drewnianym labiryncie: 4 różne trasy tematyczne, 1,3 km ścieżek, 4 mosty, 5 wież, codziennie inny układ ścieżek. Co roku zmienia się konwencja zabawy, ale cel jest jeden - wyjść z labiryntu. Można zaliczyć aż 4 różne trasy zróżnicowane pod kątem długości i trudności ich rozwiązania. Twórcą tych labiryntów jest światowej sławy projektant labiryntów - Adrian Fisher. Jego firma stworzyła ponad 600 projektów labiryntów m.in. w UK, Francji, Włoszech, Holandii, a także w Ameryce Południowej, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Jego labirynty sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Paintball - 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!

Co zabrać

polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG)
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Białystok Negocjowany
2 Bydgoszcz Negocjowany
3 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź // POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Łączony 07:30 18:35 188 PLN
4 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN
5 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul. Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 11:20 98 PLN
6 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
7 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
8 Lublin Negocjowany
9 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:15 15:45 178 PLN
10 Olsztyn Negocjowany
11 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
12 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
13 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 13:25 168 PLN
14 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 17:15 188 PLN
15 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN