Obóz Młodego Podróżnika 2018 Wiek: 7-12 lat

Obóz Młodego Podróżnika
Wiek: 7-12 lat

1. OMP 25.06-06.07.2018 1899 zł
2. OMP 07.07-18.07.2018 1899 zł
3. OMP 19.07-30.07.2018 1899 zł
4. OMP 31.07-11.08.2018 1899 zł

Opis

Marzysz o wielkiej przygodzie? Chcesz ubrać plecak, założyć wygodne buty i ruszyć przed siebie? A może snujesz plany o podróży dookoła świata? To fantastycznie! Obóz Młodego Podróżnika jest przygotowany specjalnie dla Ciebie! Z mapą i kompasem wyruszysz do pobliskiego lasu, by chwilę później przenieść się w najdalsze zakątki świata! Czas poznać nowe kultury, dalekie lądy i ich mieszkańców oraz zdobyć cenne umiejętności przydatne podczas wielkich i mniejszych podróży. Oto wakacyjny obóz dla najmłodszych - pełen przygód, odkryć i atrakcji! Gotowi? W drogę!

Program obozu jest przygotowany z myślą o dzieciach, które lubią przygody, podróże i chcą dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającym je świecie, ale także o miejscach odległych i egzotycznych: niedostępnych pustyniach, nieprzebytych dżunglach czy wielkich miastach. Dowiemy się, jak zaplanować krótką wycieczkę oraz długą podróż. A może przeniesiemy się na chwilę do wymarzonego miejsca? Wszystko przed nami!

Opis programu

ABC młodego podróżnika. Na co warto się przygotować podczas wyprawy? Czego nie jeść? Co powinno się znaleźć w podróżnej apteczce? Kogo warto pytać o drogę? Gdzie schować monety na „czarną godzinę"? Jakim środkiem transportu najłatwiej przemierzyć pustynię lodową, a jakim amazońską dżunglę? Czy wiemy, jaka będzie pogoda? Praktyczne ćwiczenia oraz panelowe pogawędki będą zbiorem cennym porad i informacji, które z pewnością przydadzą się w trakcie tych mniejszych i większych wycieczek i wojaży.

Ekwipunek. Co zabrać ze sobą na wycieczkę jednodniową, a co na kilkudniowy biwak? Co może się przydać podczas nocy w szałasie lub pod namiotem? Czy pory roku wpływają na nasz ekwipunek? Do czego może Ci się przydać czołówka, a do czego światełko chemiczne? Potrenujemy także praktyczną sztukę pakowania - jakie przedmioty powinny być na górze plecaka, a co może pozostać na dole? Jak je ułożyć, aby plecak nas nie przeciążał, a rzeczy dało się odszukać, bez wyrzucania zawartości? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi, by za rok spakować się na obóz zupełnie samodzielnie.

Podróże bliższe:

Terenoznawstwo. Czyli to, co musimy wiedzieć, zanim wyruszymy na wyprawę: kierunki świata - jak wyznaczyć północ za pomocą kompasu, zegarka, mchu i Gwiazdy Polarnej? Do czego służą i jak wyglądają znaki topograficzne? Jak ocenić odległości w terenie? Do czego służy GPS i jak się nim posłużyć? A może uda nam się znaleźć skrytkę geocachingową w okolicy?

Jej wysokość mapa. Najważniejszy przedmiot w rękach podróżnika! Jak czytać mapę? Skąd wiadomo, dokąd iść? Do czego służy skala mapy? Jak wyglądały mapy przed wiekami? Wykonamy wiele praktycznych ćwiczeń z mapą, by w końcu narysować szkic najbliższego terenu lub dalszej okolicy. Czekają nas także prawdziwe marsze na orientację.

Punkt adrenalina! RIB + banan - podróżnicy to dzielni i odważni ludzie! Będziecie mieć okazję, aby przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie! Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę. Wskakujcie - zabawa będzie przednia! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Kierunek przygoda! Ten dzień będzie sprawdzianem zdobytych umiejętności. Po śniadaniu spakujemy się, by wyruszyć na całodzienną wycieczkę po okolicy! Przed wyjściem zaplanujemy trasę wycieczki i miejsca, które chcemy zobaczyć. W trakcie rysować będziemy szkic drogi, jaką pokonaliśmy. Będzie też czas na własnoręcznie przygotowany obiad z kuchni polowej oraz lekcję ekologii. Nauczymy się także budować schronienie. Kto wie - może czeka nas noc w szałasie, a wcześniej ognisko i długie opowieści pod gwiazdami? Gotowi? Zaczynamy!

Przeprawy linowe. Dzielny podróżnik musi umieć poradzić sobie w każdej sytuacji! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki - to wszystko na Was czeka! Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

...i dalsze:

Nieznane lądy i ich odkrywcy. Najpierw rozłożymy wielką mapę świata, by poznać lepiej geografię, położenie odległych lądów i fascynujących nas miejsc. Gdzie chciałbyś spędzić wymarzone wakacje: na tajemniczej Islandii, w indiańskiej wiosce, a może u podnóża Etny? Każdy kontynent będzie celem naszych badań! A kto był tam przed nami? Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan, Vasco da Gama - poznamy tych odważnych podróżników! A może sami odkryjemy bezludną wyspę? Jak ją nazwiemy?

Dzień europejski. W którym kraju jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów? W jakim państwie kiwanie głową oznacza „nie", a potrząsanie na boki oznacza „tak"? Kontynent, na którym żyjemy, jest niezwykle różnorodny. Przemieścimy się z zimnej, skandynawskiej północy na rozgrzane słońcem wybrzeże Morza Śródziemnego. Proponujemy na chwilę cofnąć się w czasie i przenieść do szwedzkiej wioski Bullerbyn, by razem z Lisą i jej przyjaciółmi przeżyć najpiękniejsze przygody dzieciństwa oraz zagrać w norweską grę Z tarczy na tarczę. Następnie dla odmiany spróbujemy przyrządzić włoską pizzę oraz zatańczyć belgijkę.

Dzień azjatycki. Na którym kontynencie znajduje się najwyższy i najniższy punkt na Ziemi? W którym kraju kobiety tatuowały sobie wąsy? Smakując niezwykłą Azję bliżej przyjrzymy się Japonii. To kraj wielu kontrastów. Japońska kuchnia, tradycje, kaligrafia, język, kultura i sztuka z jednej strony, a z drugiej nowoczesne technologie, manga i kultowe anime... Podczas dnia Japonii spróbujemy zrobić origami, stworzymy mangowy komiks, poznamy najpopularniejszych bohaterów anime, a na koniec sprawdzimy zdobytą wiedzę podczas Japan Quiz. Tego dnia pobawimy się także w azjatyckie zabawy: nepalska Ryba i żaba czy pakistańskie Rangoli nie będą miały przed nami tajemnic! Spróbujemy też własnoręcznie przygotowanych spring rollsów.

Dzień afrykański. Które plemię słynie z charakterystycznego skaczącego tańca wojowników? Dlaczego baobaby mają takie grube pnie? Drugi co do wielkości kontynent ma wiele tajemnic! Weźmiemy udział w safari i ustalimy, czy widzieliśmy te same zwierzęta, które przemierzają afrykańskie sawanny. Przeniesiemy się także do oddalonej od ludzkiego wzroku szamańskiej wioski. Przygotujemy w darze wspaniałe gipsowe maski oraz wymyślimy własny taniec deszczu. Zagramy również w Pilolo i Da Ga rodem z Ghany.

Dzień australijski. Wiecie, że słowo „selfie" pochodzi z Australii, a emu i kangur nie potrafią chodzić do tyłu? Podczas obozu dowiesz się znacznie więcej! Australia, oddalona od pozostałych kontynentów, cechuje się odmienną fauną i florą. Nigdzie indziej nie spotkamy psów dingo, wombatów czy dziobaków. Nigdzie też nie znajdziemy tak bogatego świata podwodnego, jakim jest Wielka Rafa Koralowa. My poobserwujemy życie w naszych jeziorach, a wzorując się na atlasach przyrodniczych, zbudujemy makietę najprawdziwszej rafy! Poznamy również rdzennych mieszkańców wyspy - Aborygenów z ich didgeridoo oraz legendami. Może którąś z nich przedstawimy za pomocą teatrzyku? Pogramy także, niczym rodowici Australijczycy, w Kwadraty, by chwilę później ścigać się w workach skacząc jak kangury.

Dzień amerykański. Jak wcześniej nazywał się Nowy Jork? Która pustynia jest najbardziej sucha? Tego i znacznie więcej dowiesz się podczas dnia amerykańskiego. Przed Wami także: wyprawa kajakami niczym Indianie w swoich canoe oraz indiańskie podchody. Do wyboru iście amerykańska gra - rugby i baseball lub królowa stadionów Ameryki Południowej - piłka nożna. Nie zabraknie także hollywoodzkiej superprodukcji i popcornu! A może rozgrzejemy parkiet obozowej dyskoteki w strojach z brazylijskiego karnawału?

Dzień Arktyki i Antarktyki. W którą stroną nie możemy spojrzeć stojąc na Biegunie Południowym? Jaki dźwięk słyszymy stojąc obok góry lodowej? Gdzie niedźwiedź polarny może spotkać pingwina? Mimo, że za oknami lato, pomówimy trochę o zimnie i lodzie. Od Anaruka, naszego przewodnika po Grenlandii, dowiemy się o zwyczajach Eskimosów. Narysujemy lub ulepimy w piasku zwierzęta zamieszkujące krainę lodu i pobawimy się w gry z najdalszej Północy.

Współcześni podróżnicy. Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Bear Grylls, a może Nela Mała Reporterka? Poznamy świat widziany oczyma autorów książek i programów telewizyjnych. Może kiedyś i my, wzorując się na najlepszych, zostaniemy prawdziwymi globtroterami!

Ponadto w programie:

wypad do Giżycka (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
leśne podchody
dyskoteki przebierane
zawody sportowe
gry terenowe

OW Gwarek

Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek w Pięknej Górze. Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty opcjonalne:

paintball - 60 zł
dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30 zł
płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Paintball - 60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

Co zabrać

ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:30 18:35 188 PLN
3 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 11:00 16:35 148 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
6 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:40 16:40 178 PLN
7 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
8 Toruń . Łączony 00:00 00:00 128 PLN
9 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:35 13:20 178 PLN
10 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany
14 Szczecin Negocjowany