Obóz ASG level 2 – Grupa Szybkiego Reagowania 2018 Wiek: 14-18 lat

Obóz ASG level 2 - Grupa Szybkiego Reagowania
Wiek: 14-18 lat

1. ASD 25.06-06.07.2018 2099 zł
2. ASD 07.07-18.07.2018 2099 zł
3. ASD 19.07-30.07.2018 2099 zł
4. ASD 31.07-11.08.2018 2099 zł

Opis

Z dziennika dowódcy

Zabezpieczenie wschodniego pogranicza poszło bez większych problemów pomimo wymagających warunków terenowych i niepewnych obszarów działań operacyjnych. Po udanej, szeroko zakrojonej akcji o kryptonimie „misja wschód", po tym, jak odkryto powiązania skutecznie zwalczonych grup przemytników ze zorganizowanymi grupami przestępczymi na terenie Pomorza, dowództwo wyznaczyło nam zadanie zlokalizowania i zniszczenia tych grup. Warunki terenowe i gęste zalesienie uniemożliwią użycie ciężkiego sprzętu. Zadaniem pierwszych oddziałów będzie przeprowadzenie rozpoznania oraz ustabilizowanie sytuacji w rejonie, aby można było przeprowadzić dalsze działania. Nie będzie łatwo, miejsce bazy operacyjnej już wyznaczone. Czekają nas nowe wyzwania, teren i nowi przeciwnicy. Czas szykować sprzęt - mamy sporo do zrobienia. Widzimy się na miejscu!

Obóz ASG level 2 - Grupa Szybkiego Reagowania jest to obóz specjalistyczny, wymagający od uczestnika wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej. Uczestnik powinien znać podstawy posługiwania się bronią, w skład tematyki wchodzi między innymi: ochrona VIP, rajdy na obiekty umocnione, przetrwanie na terenie przeciwnika, techniki interwencyjne.

Uwagi: Zapewniamy bardzo dużą dawkę realizmu podczas prowadzonych zajęć (przygotowanie bazy, wyposażenie Uczestników, profesjonalny sprzęt militarny). Obóz wymaga przygotowania fizycznego, należy się spodziewać dużej dawki wysiłku, znacznie większej niż na obozach przygody lub obozie ASG level 1.

Nad bezpieczeństwem i zakresem merytorycznym przeprowadzanych zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowane osoby: instruktorzy rekreacji, instruktorzy harcerscy, członkowie organizacji o profilu proobronnym, pasjonaci i praktycy technik wojskowych.

Opis programu

Boot Camp. Wszyscy operatorzy muszą przejść solidny trening fizyczny, aby w przyszłości nie zawieść na misji. Na początku obozu każdy sprawdzi się na torze przeszkód i pozna musztrę. W myśl zasady „trenuj jakbyś walczył" kładziemy stały nacisk na ulepszanie kondycji fizycznej. Każdy dzień zaczyna się od zaprawy porannej.

Wyposażenie osobiste. Na czas obozu Uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne wyposażenie wojsk NATO oraz repliki ASG. Dodatkowo każdy dostanie okulary lub gogle ochronne do wykorzystania w trakcie rozgrywek.

Taktyka „zielona". To prowadzenie działań bojowych w terenie naturalnym takim jak las, pustynia czy góry. W trakcie kilku bloków programowych szkolenie w tematach takich jak: sposoby przemieszczania się w terenie, patrolowanie, obserwacja, reakcja na kontakt z nieprzyjacielem, maskowanie, zasadzka, manewry bojowe, prawidłowe wykorzystanie środków pirotechnicznych.

Strzelnica dynamiczna. Czasem musimy podejmować szybkie decyzje - najważniejsze, by były one trafne. Na tych zajęciach Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności z dobywania broni oraz dynamicznego strzelania do celu.

Taktyka „czerwona". Dowiedz się, jak transportować rannego, sprawnie przeprowadzić i zabezpieczyć miejsce ewakuacji. W czasie ostatnich konfliktów coraz większą rolę odgrywa medycyna pola walki. Zapoznasz się z jej podstawami oraz dowiesz się jak udzielić pierwszej pomocy bezpośrednio w rejonie działań bojowych.

Bronioznawstwo i serwis ASG. Na tych zajęciach instruktorzy opowiedzą nam o budowie, rodzajach, konserwacji i zasadach bezpiecznego użytkowania broni palnej oraz replik, z których będziemy korzystać podczas szkolenia i misji.

Strzelanki ASG i operacje specjalne. Najważniejszy element programu, zaczynając od prostych szybkich misji, kończąc na długich i męczących zadaniach. Zasadzki, szturmy, przejęcia, zatrzymania, rozpoznania - to będzie wasz chleb powszedni. Nie zabraknie również prostych rozgrywek.

Zajęcia fizyczne. Ciąg różnorakich zajęć rozwojowych pozwoli nam polepszyć szybkość, wytrzymałość i koordynację ruchową - czynniki, które są ważnym elementem na polu bitwy. Tu również kierujemy się zasadą train how you fight - trenuj jakbyś walczył.

Survival. Kiedy operacja wojskowa przybiera nieregularny charakter, żołnierze muszą stosować techniki sztuki przetrwania. Na obozie Uczestnicy nauczą się budowy schronień, organizacji miejsca noclegu, poruszania się w trudnym terenie, budowy i rozpalania różnego rodzaju ognisk, wzywania pomocy, słowem - radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach.

Ochrona osób VIP. Zajęcia poświęcone szeroko rozumianej ochronie ważnych osób, od momentu rozpoznania i przejęcia do momentu dostarczenia naszego „podopiecznego" w wyznaczone miejsce bezpieczne. Uczestnicy poznają m.in. sztukę konwojowania, przejęcia i zabezpieczania miejsc przebywania osób VIP. Tutaj również nauczymy się przydatnych technik prowadzenia osób konwojowanych, zachowania się oraz reagowania w sytuacjach stresowych.

Zajęcia linowe. W trakcie wykonywania misji specjalnych zdarza się czasem, że jedynym sposobem na wykonanie zadania jest zjazd z wysokiego mostu bądź też przeprawa przez rzekę albo wąwóz. Dzięki technikom linowym takie przeszkody nie będą dla was problemem.

Samoobrona. Każdego dnia, idąc ulicą, może spotkać nas sytuacja, kiedy niespodziewanie staniemy się obiektem agresji. Pod okiem profesjonalnego instruktora nauczymy się radzić sobie z takim zagrożeniem.

InO - Imprezy na Orientację. Nawigacja to podstawa bezpiecznego przebywania w terenie. Aby mapa i kompas nie były dla nas tylko tajemniczymi rekwizytami, każdy weźmie udział nie tylko w szkoleniu INO, ale też w praktyczny sposób sprawdzi swoje umiejętności w trakcie marszobiegów na orientację.

Pole Namiotowe Drzewina

Militarna baza namiotowa Przystanku Drzewina. Miejscowość Drzewina w województwie pomorskim, 35 km od Gdańska. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 10-osobowych (w namiocie max. 6 osób), wyposażonych w podłogi drewniane, na kanadyjkach z materacami. Na miejscu do dyspozycji: nowe kontenery sanitarne (WC, umywalki, prysznice) z dostępem do ciepłej wody, OSF, pole paintballowe i duży teren treningowy. Wyżywienie serwujemy w Przystanku Drzewina.

Pole namiotowe
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn
(58) 682-81-19

Wyżywienie

Serwowane w Przystanku Drzewina 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), mundur.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty opcjonalne:

przepustka: aquapark i chill w Sopocie - 100 zł
strzelanie z broni ostrej - 150 zł
płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przepustka: aquapark i chill w Sopocie - 100 zł

Dla spragnionych odpoczynku proponujemy wypad do Sopotu na totalny relaks. Najpierw wskoczymy do popularnego aquaparku w Sopocie, gdzie będzie można skorzystać z kompleksu basenów i zjeżdżalni. W ofercie m.in. basen rekreacyjny i parapływacki, całoroczny basen zewnętrzny, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, różne rodzaje zjeżdżalni. Czas pobytu - 3 h. Potem będzie czas na spacer sopockim Monciakiem, kąpiel w morzu i opalanie na plaży, a dla chętnych także słynne molo. Taka przepustka z pewnością będzie świetną regeneracją smiley

Strzelanie z broni ostrej - 150 zł

Wyjazd do Gdańska na strzelnicę, gdzie będzie okazja postrzelać z prawdzwej broni. Proponujemy pakiet ADVANCED, który zawiera:

pistolet CZ 75 / GLOCK 17, kal. 9 - 15 strzałów
karabinek AK-47, kal. 7,62 - 10 strzałów
karabinek AR MP-15, kal. 5,56 - 10 strzałów
Shotgun / Mossberg, kal. 12 - 5 strzałów

Uwaga! Do udziału w zajęciach ze strzelania z broni ostrej wymagana pisemna zgoda rodziców.

Co zabrać

ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
ubrania „do ubrudzenia" na zajęcia w terenie, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne - rozchodzone, aby uniknąć obtarć), bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne)
ciepłe ubrania (kalesony, getry, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni, letnie nakrycie głowy (czapka, chustka lub kapelusz), strój kąpielowy/kąpielówki, klapki
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
notatnik, kilka długopisów, kompas turystyczny, latarkę diodową (najlepiej czołówkę), nóż lub scyzoryk, menażkę i kubek, sztućce, 10 metrów sznurka, przybory do szycia
mały plecak, ciepły śpiwór, karimatę lub matę samopompującą

Uczestnicy powinni być spakowani w plecak turystyczny.

Przygotowując się do obozu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć - większość czasu spędzamy na strzelankach, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Można przywieźć na obóz swoją replikę broni, ale nie można korzystać z własnych kulek. Broń przechowywana jest w zbrojowni. Jeśli masz, możesz zabrać także własne wyposażenie wojskowe oraz ulubiony sprzęt (mundur, oporządzenie).

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź // POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Łączony 07:30 18:35 188 PLN
2 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul. Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 11:20 98 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
5 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:15 15:45 178 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
7 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
8 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 13:25 168 PLN
9 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 17:15 188 PLN
10 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Olsztyn Negocjowany
14 Lublin Negocjowany
15 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN