Obóz ASG level 1 – Korpus Podstawowy 2018 Wiek: 13-18 lat

Obóz ASG level 1 - Korpus Podstawowy
Wiek: 13-18 lat

1. ASG 25.06-06.07.2018 2099 zł
2. ASG 07.07-18.07.2018 2099 zł
3. ASG 19.07-30.07.2018 2099 zł
4. ASG 31.07-11.08.2018 2099 zł

Opis

Z dziennika dowódcy

Zabezpieczenie wschodniego pogranicza poszło bez większych problemów pomimo wymagających warunków terenowych i niepewnych obszarów działań operacyjnych. Po udanej, szeroko zakrojonej akcji o kryptonimie „misja wschód", po tym, jak odkryto powiązania skutecznie zwalczonych grup przemytników ze zorganizowanymi grupami przestępczymi na terenie Pomorza, dowództwo wyznaczyło nam zadanie zlokalizowania i zniszczenia tych grup. Warunki terenowe i gęste zalesienie uniemożliwią użycie ciężkiego sprzętu. Zadaniem pierwszych oddziałów będzie przeprowadzenie rozpoznania oraz ustabilizowanie sytuacji w rejonie, aby można było przeprowadzić dalsze działania. Nie będzie łatwo, miejsce bazy operacyjnej już wyznaczone. Czekają nas nowe wyzwania, teren i nowi przeciwnicy. Czas szykować sprzęt - mamy sporo do zrobienia. Widzimy się na miejscu!

Obóz ASG to obóz dla wszystkich - zapraszamy zarówno graczy i pasjonatów ASG, jak i tych, którzy swoją przygodę z airsoftem dopiero planują zacząć. W tym roku zapraszamy w nowe miejsce - na Kaszuby, gdzie las, rozległy teren i okoliczności przyrody będą sprzyjać wyzwaniom. Każdy przeżyje świetne chwile oraz nauczy się czegoś nowego i przydatnego z szeroko rozumianego zagadnienia militarki!

Opis programu

Zasadniczym elementem programu jest wykorzystanie replik ASG. Repliki broni do złudzenia przypominają tę prawdziwą. Różnią się tylko tym, że strzelają plastikowymi kuleczkami o średnicy 6 mm. Scenariusze i gry z wykorzystaniem ASG rozwijają zainteresowania militarystyką, zdolność szybkiego reagowania na bodźce, szybkość i sprawność podejmowania decyzji. Uczą również gry fair play, ponieważ, w odróżnieniu od gry w paintball, tutaj nie widać śladu uderzenia kulki. Gra toczy się honorowo i z poszanowaniem zasad w niej obowiązujących.

Nad bezpieczeństwem i zakresem merytorycznym przeprowadzanych zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowane osoby: instruktorzy rekreacji, instruktorzy harcerstwa, członkowie organizacji o profilu proobronnym, pasjonaci i praktycy technik wojskowych.

Boot Camp. Każdy gracz ASG musi dbać o kondycję fizyczną, aby w przyszłości nie zawieść w akcji. Na początku obozu sprawdzimy się na specjalnym torze przeszkód. Każdy dzień obozu zaczyna się od zaprawy porannej.

Wyposażenie osobiste. Na czas trwania obozu uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne elementy umundurowania z demobilu wojsk NATO. Spodnie, bluza, nakrycie głowy - już nie musicie martwić się o mundur! Dodatkowo każdy dostanie okulary lub gogle ochronne do wykorzystania w trakcie rozgrywek ASG.

Strzelanki ASG. To najważniejszy element obozu! Codziennie będziemy stawać na polu gry w pełnej gotowości do kolejnego zwycięstwa. Począwszy od prostych potyczek, na misjach fabularnych skończywszy. Nie damy wam chwili wytchnienia! Wypróbujemy różne rodzaje gier airsoftowych, nauczymy się sposobów ich organizacji, poznamy zasady bezpieczeństwa i fair play, ale przede wszystkim wystrzelimy tysiące kulek! Do dyspozycji mamy spory arsenał replik - każdy znajdzie coś dla siebie!

Taktyka „zielona". To innymi słowy działalność jednostki wojskowej w terenie naturalnym jak las, pustynia czy góry. W trakcie zajęć przejdziemy podstawowe szkolenie w tematach takich jak: wojskowy język gestów, maskowanie, patrolowanie dróg i terenów otwartych, reakcja na kontakt z nieprzyjacielem, manewry taktyczne, zasadzka, wycofanie z terenu działań, zakładanie baz polowych oraz rajdy na obiekty przeciwnika.

Strzelnica dynamiczna. Czasem musimy podejmować szybkie decyzje - najważniejsze, by były one trafne. Na tych zajęciach Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności dobywania broni oraz dynamicznego strzelania do celu.

Bronioznawstwo. Podczas tych zajęć instruktorzy opowiedzą i przedstawią nam budowę, rodzaje i zasady bezpiecznego użytkowania broni palnej oraz replik, z których będziemy korzystać na obozie.

Serwis ASG. O naszą replikę musimy dbać z największą starannością, aby służyła długo i celnie. Z czego składa się system hop-up? Jak długo ładować baterię? Na zajęciach z serwisowania dowiemy się o budowie, działaniu, konserwacji i prawidłowym przygotowaniu replik do strzelanek.

Podstawy survivalu. Przebywanie w terenie to nie zawsze tylko zabawa. Umiejętność zbudowania schronienia czy rozpalenia dobrego ogniska są tak samo ważne jak odnalezienie właściwej drogi i posługiwanie się mapą. Na zajęciach z podstaw survivalu nauczymy się radzenia sobie w terenie w nieprzewidzianych sytuacjach.

Paintball. Nie samym airsoftem człowiek żyje. Aby na chwilę oderwać się od ładowania baterii i podkręcania magazynków zamienimy repliki ASG na markery paintballowe. Podczas szybkich i dynamicznych potyczek będziemy musieli wykazać się refleksem i działać jako sprawny zespół. Świetny moment, żeby nauczyć się szybkiego i strategicznego myślenia!

InO - Imprezy na Orientację. Nawigacja to podstawa poruszania się w terenie. Aby mapa i kompas nie stanowiły dla nas zagadki, każdy weźmie udział nie tylko w szkoleniu INO, ale też w praktyczny sposób sprawdzi swoje umiejętności w trakcie biegu na orientację po nowych terenach lasów kaszubskich.

Przeprawy linowe. Zakres naszych działań obejmuje niemal każde warunki, włączając w to wiele przeszkód terenowych. Na obozie ASG każdy nauczy się, w jaki sposób poradzić sobie w zróżnicowanym terenie. Obejście przeszkody wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku? To proste - przejść nad nią! Umożliwi nam to wachlarz przepraw linowych, między innymi tyrolka!

Samoobrona. Nawet na co dzień może spotkać nas sytuacja, kiedy niespodziewanie staniemy się obiektem agresji. Pod okiem profesjonalnego instruktora nauczymy się radzić sobie z takim zagrożeniem i odpowiednio reagować. W programie bardzo przydatny trening samoobrony.

Podstawy pierwszej pomocy. W trakcie strzelanek ASG każdemu może przytrafić się skaleczenie, skręcenie kostki czy inne z pozoru niegroźne uszkodzenie. Co wtedy robić? Jak używa się opatrunków? Na zajęciach z pierwszej pomocy dowiemy się, jak zaradzić w razie wypadku, opatrzyć proste rany i prawidłowo wezwać fachową pomoc.

Finałowy scenariusz. Nasz obóz to nie tylko zabawa, ale też symulacja pola walki. Aby podsumować wiedzę i umiejętności weźmiemy udział w finałowej misji w stylu jednostek specjalnych - patrol rozpoznania, działania dywersyjne i przetrwanie na wrogim terenie. Czy damy radę odeprzeć atak napotkanego nieprzyjaciela nim upłynie czas?

Pole Namiotowe Drzewina

Militarna baza namiotowa Przystanku Drzewina. Miejscowość Drzewina w województwie pomorskim, 35 km od Gdańska. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 10-osobowych (w namiocie max. 6 osób), wyposażonych w podłogi drewniane, na kanadyjkach z materacami. Na miejscu do dyspozycji: nowe kontenery sanitarne (WC, umywalki, prysznice) z dostępem do ciepłej wody, OSF, pole paintballowe i duży teren treningowy. Wyżywienie serwujemy w Przystanku Drzewina.

Pole namiotowe
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn
(58) 682-81-19

Wyżywienie

Serwowane w Przystanku Drzewina 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), mundur.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty opcjonalne:

przepustka: aquapark i chill w Sopocie - 100 zł
strzelanie z broni ostrej - 150 zł
100 kulek (dodatkowo) - 30 zł
płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
przygodowy pakiet obozowy - 100 zł

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Przepustka: aquapark i chill w Sopocie - 100 zł

Dla spragnionych odpoczynku proponujemy wypad do Sopotu na totalny relaks. Najpierw wskoczymy do popularnego aquaparku w Sopocie, gdzie będzie można skorzystać z kompleksu basenów i zjeżdżalni. W ofercie m.in. basen rekreacyjny i parapływacki, całoroczny basen zewnętrzny, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, różne rodzaje zjeżdżalni. Czas pobytu - 3 h. Potem będzie czas na spacer sopockim Monciakiem, kąpiel w morzu i opalanie na plaży, a dla chętnych także słynne molo. Taka przepustka z pewnością będzie świetną regeneracją smiley

Strzelanie z broni ostrej - 150 zł

Wyjazd do Gdańska na strzelnicę, gdzie będzie okazja postrzelać z prawdzwej broni. Proponujemy pakiet ADVANCED, który zawiera:

pistolet CZ 75 / GLOCK 17, kal. 9 - 15 strzałów
karabinek AK-47, kal. 7,62 - 10 strzałów
karabinek AR MP-15, kal. 5,56 - 10 strzałów
Shotgun / Mossberg, kal. 12 - 5 strzałów

Uwaga! Do udziału w zajęciach ze strzelania z broni ostrej wymagana pisemna zgoda rodziców.

Co zabrać

ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
ubrania „do ubrudzenia" na zajęcia w terenie, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne - rozchodzone, aby uniknąć obtarć), bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne)
ciepłe ubrania (kalesony, getry, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni, letnie nakrycie głowy (czapka, chustka lub kapelusz), strój kąpielowy/kąpielówki, klapki
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
notatnik, kilka długopisów, kompas turystyczny, latarkę diodową (najlepiej czołówkę), nóż lub scyzoryk, menażkę i kubek, sztućce, 10 metrów sznurka, przybory do szycia
mały plecak, ciepły śpiwór, karimatę lub matę samopompującą

Uczestnicy powinni być spakowani w plecak turystyczny.

Przygotowując się do obozu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć - większość czasu spędzamy na strzelankach, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Można przywieźć na obóz swoją replikę broni, ale nie można korzystać z własnych kulek. Broń przechowywana jest w zbrojowni. Jeśli masz, możesz zabrać także własne wyposażenie wojskowe oraz ulubiony sprzęt (mundur, oporządzenie).

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Częstochowa DOJAZD: parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kier. Łódź // POWRÓT: parking przy McDonald's, al. Wojska Polskiego 263/271, kier. Katowice Łączony 07:30 18:35 188 PLN
2 Gdańsk parking przy hipermarkecie Auchan, ul. Szczęśliwa 3 Autokar 14:15 11:20 98 PLN
3 Katowice parking przy McDonald's, ul. Ofiar Katynia 5, kier. Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
4 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul. Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
5 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:15 15:45 178 PLN
6 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
7 Szczecin . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
8 Toruń stacja paliw Orlen, ul. Słupska 1 Autokar 11:40 13:25 168 PLN
9 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej) Autokar 08:10 17:15 188 PLN
10 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Olsztyn Negocjowany
14 Lublin Negocjowany
15 Drzewina Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn Własny 16:00 10:00 0 PLN