Mistrzostwa Świata 2018 – Obóz Piłkarsko-Przygodowy – Mazury Wiek: 7-12 lat

Mistrzostwa Świata 2018 - Obóz Piłkarsko-Przygodowy - Mazury Wiek: 7-12 lat

1. OPM 25.06-06.07.2018 2099 zł
2. OPM 07.07-18.07.2018 2099 zł
3. OPM 19.07-30.07.2018 2099 zł
4. OPM 31.07-11.08.2018 2099 zł

Opis

Przed nami wielkie sportowe emocje! Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to jedno z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich fanów tego sportu. Mundial zaczyna się tuż przed wakacjami, więc to idealna okazja, aby na naszym obozie poczuć jego fantastyczny klimat. Możesz do woli pograć w piłkę nożną oraz poznać bliżej drużyny grające na mistrzostwach. Ale to nie wszystko! Będzie także okazja do spróbowania swoich sił w licznych sportach wodnych, pobiegania po lesie, umorusania się w błocie i wzięcia udziału w ciekawych grach terenowych. Obóz jest skierowany do dzieci, które kochają ruch, piłkę nożną i dobrą zabawę. Duża dawka sportowych atrakcji uzupełniana klasycznymi przygodowymi propozycjami to gwarancja udanych wakacji!

Opis programu

Piłka nożna. Uczestnicy będą brać udział w codziennych treningach piłkarskich pod okiem wykwalifikowanego trenera. Do dyspozycji boisko treningowe położone na terenie ośrodka. Zawodnicy będą mieli okazję poćwiczyć elementy taktyki i doskonalić umiejętności techniczne. Oprócz codziennych meczów treningowych wszyscy wezmą udział w turnieju i powalczą o puchar obozu. Treningi są dopasowane obciążeniem do możliwości wiekowych uczestników.

Drużyna. W skład rzemiosła piłkarskiego wchodzi przede wszystkim nauka pracy w zespole oraz zachowanie zasady fair play. Każdy dobry sportowiec wie, że jedynie dobra współpraca całego zespołu jest kluczem do sukcesu. Uczestnicy nauczą się działać w zespole, by wspólnie osiągać najlepsze miejsca na podium.

Prelekcje. Zajęcia teoretyczne i projekcje filmowe o tematyce piłkarskiej zaciekawią każdego. Uczestnicy będą analizować grę popularnych piłkarzy i zobaczą jak się gra światową piłkę.

Turniej. Rozegramy międzynarodowy turniej piłkarski. Uczestnicy samodzielnie zdecydują, w barwach jakiej światowej drużyny chcą występować. Zaprosimy do rywalizacji miłośników piłki nożnej - także z innych obozów. Pod koniec oczywiście wyłonimy i nagrodzimy króla strzelców oraz najlepszego bramkarza.

Strefa kibica. Jaka drużyna jest aktualnym mistrzem świata w piłce nożnej? Kto prowadzi reprezentację Polski? Jaki był największy sukces reprezentacji Polski na mistrzostwach świata? Reprezentacja jakiego kraju najczęściej zdobywała mistrzostwo? Najlepszym strzelcem w historii mistrzostw świata jest...? Odpowiedzi na te i inne pytania powinni znać wszyscy. W ramach rozpalenia emocji czeka Cię wielki quiz prawdziwego kibica!

Flagi. Wspólnymi siłami zaopatrzeni w farby, kredki, flamastry, brystole, nożyczki itp. przygotujemy flagi krajów biorących udział w Mundialu. Przygotowanymi flagami ozdobimy nasze boisko. Przy okazji poznamy najważniejsze państwa biorące udział w mistrzostwach i dowiemy się nieco więcej o Rosji - gospodarzu Mundialu 2018!

Konsole. Na wyposażeniu obozu znajdą się konsole Sony PlayStation 3 i 4. Aby nieco oderwać się od rzeczywistości, proponujemy również rozegranie wirtualnego turnieju w FIFĘ. Rodziców zapewniamy o limicie czasu spędzonego przy konsolach. Do rozgrywania turnieju wykorzystamy profesjonalne nagłośnienie i projektor multimedialny. Będzie się działo!

Aleja gwiazd piłki nożnej. Poznamy sylwetki najsłynniejszych współczesnych piłkarzy, którzy swoją grą wzbudzają niezwykłe emocje i podziw kibiców na całym świecie. Prześledzimy ich życiorysy, pogadamy o naszych ulubionych. Kto dzisiaj jest Twoim idolem?

Punkt adrenalina! RIB + banan - w tym roku proponujemy Wam dodatkową wypasioną atrakcję! Będziecie mieć okazję aby przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie! Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę! Wskakujcie - zabawa będzie przednia! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Kąpiele. Ośrodek Gwarek ma własną prywatną plażę, co umożliwia naszym najmłodszym nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty. Gdy tylko pogoda pozwoli, będą mieli okazję wytaplać się za wszystkie czasy. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników MOPR.

Kajaki. W programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Tajty. Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa na wodzie, zachowania w kajaku i technik wiosłowania, by potem udać się na niezapomniane wyprawy. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratowników MOPR. Zajęcia intensywnością wysiłku będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych kajakarzy.

Tratwy. Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, którą wezmą udział w fascynujących wyścigach. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Ciekawe, kto wygra?

Pontony. Poznaj smak pracy zespołowej! Weź udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie i nie tylko. Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują ratownicy MOPR.

Zajęcia linowe. Zapraszamy na zabawę na wysokościach! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki - to wszystko będzie do Waszej dyspozycji. Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Zajęcia łucznicze. Strzelanie z łuków sportowych do tarcz to nie taka łatwa sprawa. Po wymagających ćwiczeniach - gdy wszyscy już nabiorą wprawy - rozegramy minikonkurs na strzelca obozu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Leśny survival. Obozowicze poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, tropić po śladach, zdobyć drewno, pożywienie i wodę, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami.

Terenoznawstwo i orienteering. Jest to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem. Nie jest to łatwe zadanie. Uczy cierpliwości i wiary w siebie. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę czy narysować znaki topograficzne. Po opanowaniu wszystkich tych umiejętności weźmiemy udział w dziennych zawodach na orientację.

Ponadto w programie:

ogniska z pieczeniem kiełbasek
podchody
przebierane dyskoteki z motywem przewodnim
kąpiele wodne i słoneczne nad jeziorem Tajty
wycieczki po okolicy (Twierdza Boyen, most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
team building, gry i zabawy integracyjne
quizy, konkursy i turnieje

OW Gwarek

Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek w Pięknej Górze. Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.

Strona obiektu: http://www.gwarek-mazury.pl/
Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty opcjonalne:

dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30 zł
paintball - 60 zł
wycieczka do Zoo Safari - 70 zł
płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
pakiet przygodowy - 100 zł

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dodatkową opłatą:

Wycieczka do Zoo Safari - 70 zł

Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30 zł

Poza kulkami zawartymi w programie.

Paintball - 60 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

Co zabrać

ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł. 

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

LP. MIASTO MIEJSCE ZBIÓRKI Środek transportu ZBIÓRKA WYJAZDOWA ZBIÓRKA POWROTNA DOPŁATA
1 Piękna Góra OW Gwarek, Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko Własny 16:00 10:00 0 PLN
2 Częstochowa DOJAZD:parking przy McDonald's, ul. Drogowców 1, kierunek Łódź POWRÓT:parking przy McDonald's, al.Wojska Polskiego 263/271, kierunek Katowice Autokar 07:30 18:35 188 PLN
3 Gdańsk Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12 Autokar 11:00 16:35 148 PLN
4 Katowice parking przy McDonald's, ul.Ofiar Katynia 5, kierunek Opole Autokar 06:00 20:00 188 PLN
5 Kraków parking przy hipermarkecie Carrefour, ul.Zakopiańska 62 Autokar 04:40 21:20 198 PLN
6 Łódź stacja paliw Shell, ul. Rokicińska 192 Autokar 09:40 16:40 178 PLN
7 Poznań . Łączony 00:00 00:00 178 PLN
8 Toruń . Łączony 00:00 00:00 128 PLN
9 Warszawa Pałac Kultury i Nauki, parking przy Pałacu Młodzieży (od strony ul.Świętokrzyskiej) Autokar 11:35 13:20 178 PLN
10 Wrocław . Łączony 00:00 00:00 188 PLN
11 Białystok Negocjowany
12 Bydgoszcz Negocjowany
13 Lublin Negocjowany
14 Szczecin Negocjowany